مقدمه (دکتر اتان بکر) بر کتاب”حلقه ای از زنجیر من باش”
بهمن 12, 1395

 

Dr. Ethan F. Becker Senior Speech Coach and Co-Author of the international best selling book “Mastering Communication At Work, How to Lead, Manage, and Influence”  Discusses the creating of a culture of 

دکتر اتان بکرمدرس برتر سخنرانی و محقق در زمینه فرهنگ ارتباطات

 و نویسنده کتاب پرفروش بین المللی “تسلط ارتباطات در محل کارچگونگی رهبری، مدیریت و تاثیرگذاری

درمورد خلق فرهنگ برقراری ارتباطات بعنوان اولویت شماره یک هر مدیرعامل شرکت

 

 

مقدمه ای از دکتر اتان بکر

ارتباط مانندچسبی است که همه بشریت را به هم پیوند می دهد ارتباط همان چیزی است که باعث می شودمیلیون ها موجود روی زمین بطور تصادفی باهم پیوند بخورند.

ماباهم رشد میکنیم.شاهد ملتها،کمپانی ها، تیم ها ،خانواده ها و زوجهایی بوده ایم که بااستفاده از قابلیت ارتباطی شان رشد کرده اند.خلاف آنرانیز شاهد بوده ایم که قابلیت برقراری ارتباطشان ضعیف شده یا از بین رفته است.

خانواده ام بیش از 50 سال است که درحال تحقیق،مطالعه،تعلیم و آموزش افراد در سراسر دنیا بوده اندتا آنهارا قادر سازندآسان تر و موثرتر صحبت کنند.

وظیفه و ماموریت ما در موسسه “بهبود سخنرانی”بهبودجهان از طریق ارتباط بهتر است.

اعتقاد مابراین است که اگر بتوانیم به افراد آموزش دهیم تا باهم گفتگو کنند،آنها دیگر یکدیگر راآزار نخواهند داد..خواه شما والد،همسر،تاجر،سیاستمداریاهرتعریفی که از خود دارید باشید.اگرنیاز دارید با انسان دیگری ارتباط برقرار کنیدباید توانایی برقراری ارتباط را داشته باشید.هرچه مهارتهای شما بیشتر باشد،این امر برای شما آسانترخواهدشد.

در مقیاس جهانی مابارهبران کشورها کار می کنیم تا به آنها کمک کنیم مهارت های ارتباطی خود را گسترش دهند.

شاهد بوده ایم که رهبران کشورها باید دارای مهارت های بالای ارتباط باشندتا بتواننددر برخورد با رهبران سایر کشورها تفسیرهای مختلف را درک کنند.

وقتی مردم  در می یابند که طرف مقابل  آن ها نظرشان را درک نمی کند، به راحتی درمانده وناامید می شوند.گاهی اوقات احتمال دارددونفربه بحث بپردازند در حالی که در واقع هردو باهمتوافق دارند.همچنین رهبران کشورها باید درک عمیقی از ارتباط جمعی داشته باشند یعنی توانایی برقراری ارتباط یک نفر باتعداد زیادی از افراد.

اطمینان یافتن از اینکه پیام مورد نظر شما به همان صورت درک شده باشد کار آسانی نیست، بنابراین یادگیری چگونگی تربیت کردن ،نوشتن و صحبت کردن از طریق رسانه به اندازه یادگیری چگونگی هدایت یک مکالمه رودر رو یا سخنرانی برای مقامات دولت دارای اهمیت است.

درتجارت ارتباط را بعنوان یک مهارت دشوار در نظر می گیریم که بدون آن عملکرد سازمان ها امکانپذیر نمی باشد.کارمندان نیز باید قادربه برقراری ارتباط باشند تا بتوانند بازخورد ارائه دهند و نظرات خود رابه اشتراک بگذارند ،به بحث بپردازند،الهام بخش باشند،انگیزه دهند وبه ایجاد روابط مورد نیازبرای پیشرفت گروهها بپردازند.

ماپی برده ایم که مدیران و رهبران می کوشند با تسلط یافتن بر برقراری ارتباط در محل کار به حداکثرتوانایی خود برسند. وقتی ارتباط به درستی انجام یافت ،روابط بهبود می یابند، مشکلات حل می شوند و عملکرد گروهها موثرتر می شود.

وقتی روابط محکم شدند،اعضای یک تیم قادر خوهند بود به آسانی با صداقت و در کمال اعتماد باهم ارتباط داشته باشند.حتی آن ها می توانند به انتقاد از یکدیگر به منظور بهبود کارها بپردازند بدون اینکه باعث رنجش یکدیگر شوند.برای همه افراد به سادگی میسر نیست که بیاموزند چگونه ارتباط برقرار کنندتا در نتیجه آن به هم اعتماد کنند و روابطشان را محکم سازند.برای بعضی از افراد برقراری ارتباط یک مهارت ذاتی است اما اکثر افراد نه تنها در محل کار بلکه در همه جنبه های زندگی نیاز به آموزش و تمرین دارند.

مهارت های برقراری ارتباط به بهبود صحبت کردن شمابا اعضای خانواده ،همسایه ها، دوستان،سیاستمداران، همکاران، روسا، معلمان،مربیان و هردلیل دیگری که برای به اشتراک گذاشتن افکار و عقایدتان با دیگرانسان ها دارید،منجر می شود.

برقراری ارتباط از طریق کلام(ارتباط کلامی) یک مهارت است مانند ورزش. در فوتبال، ممکن است ضربه زدن به توپ با پای راست معمول باشد و افراد این کار را به خوبی انجام دهند اماضربه با پای چپ برایشان آسان نباشد، امایک مربی خوب آنها را وادارخواهد کرد با پای ضعیفتر ضربه بزنند تابتوانند در آینده در مسابقات به آسانی پای خود را عوض کنند.

برقراری ارتباط شباهت زیادی به این موضوع دارد. بسیاری از افراد با روش کنونی برقراری ارتباطشان احساس راحتی می کنند و وقتی با فرد دیگری که به روش متفاوتی ارتباط برقرار می کندمواجه می شوند، احساس خوبی ندارند و در نتیجه ازآنها اجتناب می کنند.

یکی از مهمترین مفاهیم برقراری ارتباط این است که یاد بگیریم همه چیز درباره شما نیست. شما(گوینده) نیازی ندارید که مهارتهای برقراری ارتباط موثر را برای خودتان یاد بگیرید،شماقبلا دارای افکاری در مغز خود می باشید.بنابراین شمامهارت ها، روش ها، نظریه ها و عقاید را می آموزید تا بتوانید افکارتان را به نحوی منتقل کنید که فرد دیگری هم آن افکار رادرک کند.

ایم مسئله آسان به نظر می رسد اما اغلب ارتباط نادرست وجود دارد ،افراد آگاه نیستند که ارتباط غیرکلامی می تواند پیام را تغییر دهد یا پیام ناخواسته ای بفرستدکه در محیط کار یا منزل می تواند بسیار ناامیدکننده باشد.

همانطورکه مردم به یادگیری و بهبود مهارت های ارتباطی شان می پردازند،درک خواهند کرد که همه چیز برایشان آسانترخواهد شد،عقایدشان شنیده خواهد شد،روابطشان مستحکم خواهد گشت و زندگی آسان خواهد شد.درسطح خانوادگی،اغلب والدین سعی در برقراری ارتباط با فرزندانشان،معلمان،دوستان و دیگران دارند.نیازی نیست درکشور دیگری باشید تا با ارتباط نادرست مواجه شوید.ممکن است دوست شما نظرتان را به صورت دیگری تعبیرکند.تبادل نظر با معلم فرزندتان می تواند دشوار باشد و پیامهای مهم ممکن است درک نشود.بنابراین مهارت هایی که افراد یاد می گیرند و در سیاست و تجارت بکار میگیرند اغلب با آنچه در محیط منزل مورد نیاز است،تداخل خواهد داشت.

آزاده طرفدار پرو پاقرص مهارتهای ارتباط موثر است. او سالها صرف تحقیق و مطالعه برقراری ارتباط موثر نموده است و مقالات زیادی در این زمینه تالیف نموده است.

کتاب او برای کمک به زندگی شخصی و حرفه ای افراد نوشته شده است تا مهارتهای ارتباطی آنان رابهبود دهد ودر نتیجه باهم مهربانتر باشند.

وقتی ازمن خواسته شد مقدمه این کتاب را بنویسم باعث افتخار و خوشحالی من بود که به کسی که بسیار مشتاق بهبود کیفیت ارتباط است کمک کنمکه بهنوبه خودبه ماموریتمابرای بهبوددنیاکمک میکند.

همانطور که این کتاب را می خوانید،ارتباط خودرا در نظر داشته باشید.اگر نمی توانیدهمیشه این کاررا انجام دهیدمشکلی نیست نگران نباشید ما دریافته ایم که حتی مقدار کمی از توجه به ارتباط می تواند منجربه افزایش قابل توجه کیفیت ارتباط ،کیفیت روابط و کیفیت زندگی شود

دکتر اتان بکر

 

31cLt5wxivL._UX250_

51WEMNOIDgL._SX331_BO1,204,203,200_

 

2 پاسخ

  1. استاد كياني عزيز انتشار كتابتان را صميمانه تبريك مي گويم و اميدوارم به زودي شاهد موفقيت هاي هر چه بيشتر شما باشيم.
    سربلند و سرافراز باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.