نقش رسانه در تبلیغات
مهر 8, 1402

نقش رسانه در تبلیغات(نمونه یک تبلیغات رسانه ای موفق)

کاتلر و کلر در کتاب مدیریت بازاریابی خود نمونه های موفقی از شرکت ها که توانستند با فنون و اصول بازاریابی صحیح دستاوردهای شگرفی بسازند را معرفی کرده اند. یکی از این شرکت ها شرکت بیمه جیکو است که داستان موفقیتش را برایتان نقل می کنیم:

جیکو

 آیا هزینه ۶۰۰ میلیون دلاری جیکو برای تبلیغات تلویزیونی به این شرکت کمک کرده است؟

باید گفت بله، زیرا این قبیل تبلیغات، اندازه جیکو را تقریبا چهار برابر کرده و آن را از یک شرکت ۳ میلیارد دلاری در سال ۱۹۹۸ به یک شرکت ۱۱ میلیارد دلاری در سال ۲۰۰۶ و بهترین شرکت بیمه خودرو از نظر میزان رشد فروش در آمریکا تبدیل کرده است.

افزون بر این تحقیقات نشان میدهد که میزان شناخت و آگاهی مشتریان از نام تجاری این شرکت به رقم بسیار خوب ۹۰ رسیده است.

تد وارد، مدیر ارشد بازاریابی جیکو معتقد است که موفقیت شرکت مدیون سه چیز است؛ کارمندان خوب، تبلیغات فوق العاده و پیشرو و نام تجاری معتبری که هر روز هر شب در تبلیغات مختلف تلویزیونی و همچنین در وب سایت های اشتراک گذاری فیلم های ویدیویی مثل یوتیوب دیده می شود.

برنامه های تبلیغاتی جیکو

از آنجایی که جیکو باید برای همه جذاب باشد. مدیران بازاریابی شرکت، سه برنامه تبلیغاتی مختلف را به صورت همزمان اجرا می کنند.

مشهورترین تبلیغ تلویزیونی جیکو، تبلیغی است که ادعا می کند استفاده از وب سایت شرکت «به حدی آسان است که حتی یک غارنشین هم میتواند از آن استفاده کند.

این تبلیغ، مرد غارنشینی را نشان میدهد که لباس نامرتبی به تن کرده و از خسارتهایی که دیده است به شدت عصبانی است تا این که با جیکو آشنا می شود. شرکت برای کسانی که از برنامه تبلیغاتی مرد غارنشین خوششان نمی آید برنامه تبلیغاتی جیکو شخصیت انیمیشنی و نماد شرکت) را طراحی کرده است.

این سری از تبلیغات به دنبال جا انداختن شخصیت نام تجاری جیکو، به عنوان شرکتی مدرن و امروزی است.

در نهایت این که سومین سری از تبلیغات شرکت بر اساس رویکرد آزمون-و-تایید طراحی شده است. به عبارت دیگر، سری سوم تبلیغات شرکت بر اساس تصدیق مشتریان شرکت، ساخته شده است.

در این سری از تبلیغات شخصیتهایی مثل ریچارد کوچولو و چارو داستان مشتریان بسیار راضی شرکت را برای مخاطبان تعریف می کنند.

هر سری برنامه  تبلیغاتی موفقیت برنامه های دیگر را افزایش داده است. علاوه بر این شرکت مزایایی را برای بیمه نامه هایش در نظر گرفته است که قابل مقایسه با رقبا نیستند.

شرکت بیمه جیکو توانسته با تبلیغات منحصر به فرد و عجیب  خود به موفقیتهای قابل توجهی دست یابد. کافی است یکبار تبلیغات جیکو یا مرد غارنشین را ببینید تا آنها را برای  همیشه به خاطربیاورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.