خودم را چگونه می بینم؟

اگر تعریفی بشنوید چه عکس العملی نشان می دهید؟

نه بابا 

اینطورها هم که شما می فرمایید نیست   

شما منو خوب میبینید اما واقعا اینجوری نیست

فرهنگ خانواده، عادت های ما و دقیق ندیدن خودمان ما را به سمت نفی توانمندی هایمان میبرد. اما این نفی به قیمت کاهش عزت نفسمان تمام می شود.

دکتر ماتیو مک کی چاره کار را ارزیابی دقیق خود و دیدن نقاط ضعف و قوت با همدیگر دانسته  اما چطور می توانیم به نقاط قوتمان آگاه باشیم و خودمان را دست بالا بگیریم؟ ما همواره نیاز به ارزیابی دقیق و واقعی داریم و این ارزیابی حاصل نمی شود مگر نوشتن و دیدن این ویژگی هاست.

قدم اول :

اولین قدم این است که نقاط ضعف و قوتمان را بنویسیم در چند حیطه می توان این نقاط را در آنها دید؛

۱- شکل ظاهری  ۲- چگونگی رابطه با دیگران  ۳-شخصیت  ۴-دیگران چگونه شما را می بینند   ۵-عملکرد تحصیلی و شغلی  ۶-عملکرد روزانه در وظایف زندگی ۷-کارکرد ذهنی ۸ – جنسیت.  

 در هر کدام این حیطه ها نقاط مثبت و منفی تان را بنویسید نوشتن نقاط منفی ساده تر و ذکر نقاط مثبت بسیار سخت تر است اما با نوشتن آن ها در کنار هم می توانید به یاد آورید که در کنار ضعف هایتان قوت هایی هم دارید که آن ها را فراموش کردید.

باز هم معجزه نوشتن و باز هم آگاهی بیشتر با نوشتن و این تمرین دری می گشاید به روی عزت نفس و احساس ارزشمندی مان که شاید مدت هاست خاک خورده و نوری نگرفته.

 

 

 

 


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/h55859/domains/azadehkiani.com/public_html/blog/wp-content/themes/asanpardaz/single.php on line 48