به عادت های خرد اعتماد می کنم

مدتی ست علاقه به خوردن شیرینی پیدا کردم عضله خود کنترلی ام گویا ضعیف شده در این مورد .

البته دلیلش را میدانم .مدتی به دلیل گرفتارشدنمان به کرونا و درگیری مان با استرس بیماری به خودم مجوز خوردن این خوشمزه های ناسالم را دادم .

اما فکر نمی کردم یا بهتر بگویم فراموش کرده بودم که هرچه که عادت شود به نظر غیر قابل اجتناب به نظر می رسد و دست کشیدن از آن هم سخت خواهد شد.

کم کم اوضاع بیماری بهتر شد و من به خودم آمدم و دیدم که هر روز عصر باید شیرینی بخورم شب ها هم هوس می کردم  و به طرز عجیبی وابسته شده بودم.

از قضا کتاب عادت های خرد بی جی فاگ را شروع کردم . کتابی که پروفسور فاگ به زیبایی و بر پایه مطالعات و تحقیقات گسترده آن را تالیف کرد.

از عادت هایمان، نحوه شکل گیری شان و تاثیر عواملی چون محیط، توانایی،محرک و انگیزه  در استمرارشان گفته شد. مصمم شدم تا به این عادت شیرینی خوری سرو سامانی دهم. خریدن شیرینی را نمی گویم کاملا قطع کردم (بخاطر بچه ها) اما خیلی کم کردم.

به جای شیرینی شروع به خریدن انواع و اقسام میوه ها و سبزیجات کردم.

به جای شیرینی خرمای خشک را جایگزین کردم تا چای را تلخ نخورده باشم و یخچال را پر از میوه و سبزی کردم تا با باز کردن یخچال و احساس گرسنگی سراغ ان ها بروم نه شیرینی.

هنوز برای نتیجه گیری زود است اما تابحال توانستم تا حدی جلوی آن سرعت بالای خوردن شیرینی را بگیرم. من به خرده عادت ها اعتماد دارم .عادت های دیگری را توانستم با کمکش ایجاد و یا حذف کنم پس این هم شدنی ست.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/h55859/domains/azadehkiani.com/public_html/blog/wp-content/themes/asanpardaz/single.php on line 48