بعد از مرگم آدم ها چه می گویند؟

صفحه اینستاگرامم را باز کردم که یکهو خشکم زد؛

با نهایت تاسف و تاثردرگذشت همکار مان خانم مهندس پروین افتخاری را به اطلاع می رساند. 

واااای نههههه ؛ این عکس العمل من بود با دیدن خبر مرگ همکاری که برایش احترام زیادی قائل بودم، باورم نمیشد، چرا ؟  علت مرگش چه بود؟

شروع کردم به تماس تلفنی با همکاران که جویای علت مرگش شوم.علت مرگ مشکل قلبی بود. بعد از عمل قلب این اتفاق افتاد،مگر مشکل قلبی داشت؟ نمی دانستم.

همه شان اذعان داشتند که از شنیدن این خبر متاثرشدند. فارغ از داستان های مرده پرستی و عزیز شدنِ آدمها پس از مرگ سوالی که در این شرایط مغزم را می خلید این بود که؛ آیا تناسبی بین عملکرد انسان حین زندگی و معاش و عکس العمل آدم ها پس از مرگش وجود دارد؟

بعید می دانم کیفیت بودنمان به یکباره تحت الشعاع مرده پرستی صرف باشد. اینکه در زمان بودنت موری را نیازاری و همواره با اصالت و صداقت و فارغ از همه نامرادی ها با ارزش هایت زندگی کنی، خود گواهِ این حقیقت است که در بودت و نبودت آدم ها از تو به نیکی یاد کنند و از نبودت غمگین باشند و این برای پروین قصه ما میسر بود به لطف همان اصالت و صداقتش. باشد که اینگونه باشیم؛

فارغ از هر بهانه ای برای درست زندگی کردن، همانی باشیم که با همه وجودمان دوست داریم باشیم.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/h55859/domains/azadehkiani.com/public_html/blog/wp-content/themes/asanpardaz/single.php on line 48