پیاده روی و سکوت در زمانه هیاهو

کم تر پیش می آید که چنین شیفته و دلباخته کتابی شوم .

کتابها حین خواندن برایم جذابند و بعد از خواندن هم بعضی هاشان را دوست دارم دوباره بخوانم تا حسابی جا بیفتد اما معمولا طول می کشد تا دوباره سراغشان بروم.

تا اینکه کتاب پیاده روی و سکوت در زمانه هیاهو را خواندم و شیفته اش شدم .

 

کتاب را تمام کردم اما دست از سرش بر نمی دارم .

هر روز ورق میزنم و مرور می کنم و فکر می کنم و دوباره فکر و مرور .

با خودم می گویم کاش کاگه کتاب دیگری هم داشت.

از آن کتاب هاست که مدام به یادش می افتی و دوست داری به حرف هایش گوش کنی

چه زیبا نوشتی ارلینگ کاگه!

جذاب ترین نوع سکوت سکوت درون است، سکوتی که خودمان باید خلقش کنیم. خیلی وقت است دیگر دنبال سکوت مطلق در اطرافم نیستم. آن سکوتی که در پی اش هستم سکوت درون است.

 

خانه که هستم تنها از ” لقمه های بزرگ” لذت میبرم، اما این جا دارم یاد می گیرم قدر لذت های کوچک را بدانم. رنگ های متنوع برف، آرام گرفتن باد، اشکال گوناگون ابرها،همه و همه را می فهمم و سکوت را.

نیازی نیست دوره های سکوت و آرامش بگذرانیم تا بتوانیم راحت درنگ کنیم و آرام و قرار بگیریم. سکوت هر زمان و هرجایی دست یافتنی ست._خیلی به شما نزدیک است. من همان طور که از پله ها بالا می روم، غذا آماده میکنم، یا فقط به نفس کشیدنم فکر می کنم هم می توانم برای خودم سکوت بسازم. مسلما ما متعلق به یک اقلیمیم، اما آن توانمندی بالقوه برای اینکه هر یک جزیره ای برای خود باشید همیشه با شماست.

 


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/h55859/domains/azadehkiani.com/public_html/blog/wp-content/themes/asanpardaz/single.php on line 48