« تمرین جلسه چهارم-هنر نه گفتن»

کدام یک از مصداق های ابراز وجود را علاقمندیدتا از همین امروز شروع به تمرین کنید؟

13 پاسخ

 1. ۱- مصداق بیان احساسات مثبت (توانایی ابرازش رو تا حدودی دارم ولی اغلب ترجیح میدم انجام ندم)
  ۲- مصداق آغاز تعامل وگفتگو با دیگران (توانایی آغاز تعامل در حد متوسط هست ولی ترجیح میدم صحبت نکنم)
  در هر دو مورد بالا متوسط و ضعیف هستم. واقعیتش خیلی بهش نمی پرداختم تا به امروز، مگر در شرایط خاصی.

  عموما وقتی خارج از خونه هستم خیلی به کار دیگران کاری ندارم و اگر در اداره ای چند دقیقه ای هم بیکار بشم سعی می کنم لیست کارهای روزانه ام رو نگاه کنم و ببینم آیا موردی هست که بتونم در همین چند دقیقه بهش بپردازم و انجامش بدم چون بعضی از کارهام با تماس تلفنی هم قابل پیگیری و انجام شدنه به همین دلیل عموما با کسی سر صحبت باز نمیشه.

  امروز پنج شنبه خواستم تغییری ایجاد کنم و تعامل و گفت و گو با دیگران رو در صورتیکه موقعیتی پیش بیاد شروع کنم. بعنوان مثال امروز منتظر شهردار بودم تا برگه پشرفت عملیات ساختمانی رو برام دستور ثبت بده. خب دفتردار شهردار گفت ایشون رفته طبقه پایین و تا چند دقیقه دیگه میاد، گفتم باشه منتظر میمونم، همون لحظه یکی از کارمندای شهرداری اومد و حال دفتردار رو جویا شد ایشون هم گفت که بهترم و دارم بعداز ظهر ها میرم پیاده روی و خیلی هم آب مینوشم. نهایتا همکارش خداحافظی کرد و رفت. من چون صحبت هاشون رو شنیده بودم از دفتردار پرسیدم مشکل کلیه دارید؟ ایشون هم گفت بله یک هفته ای میشه که داره اذیتم میکنه و دکتر گفته باید مایعات بیشتر استفاده کنی و پیاده روی بری تا دفع بشه و صحبت ما ادامه پیدا کرد تا جایی که رسیدیم به اینکه سبک زندگی امروزی و پشت میز نشستن های طولانی و … یکی از دلایل مهمه این نوع بیماریها میتونه باشه و در گذشته پدران ما به کشاورزی، دامداری و … مشغول بودن و بخاطر همین این نوع بیماریها بدلیل بالاتربودن فعالیت بدنی کمتر رخ می داد. ده دقیقه ای گذشته بود ما هم گرم صحبت کردن که شهردار اومد احوال پرسی کردیم و رفت داخل دفترش. دفتردار هم برگه من رو گذاشت روی همه برگه هایی که باید شهردار امضا می کرد و اول از همه دستور گرفت و با احترام آورد و تحویلم داد میخواست کارم زود راه بیوفته:)) نهایتا تا جلوی در اومد و با ایشون خداحافظی کردم.
  اگر جلسه چهارم “دوره هنر نه گفتن” رو شرکت نکرده بودم مثل همیشه ساکت اونجا مینشستم و سرم رو به برگه هایی که هر روز همرام هست مشغول می کردم تا زمان بگذره و کارم انجام بشه. ولی بنظر میرسه میشه استفاده مفیدتری از همون چند دقیقه داشت :))

  باید به هر دو مورد بالا بیشتر بپردازم.

 2. باسلام واحترام
  پذیرش تحسین راتایید کنم خودم تحسین کننده خوبی هستم ولی در پذیرش آن تعارف دارم
  بیان احساسات مثبت راافزایش بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تمامی کلاس‌ها به صورت صوتی ذخیره شده و در کانال تلگرام گروه قرار خواهد گرفت.

15جلسه در 40 روز

(روزهای زوج)

30 دقیقه + 30 دقیقه پرسش و پاسخ

شروع ۲ مرداد

هزینه

99 هزار تومان

برای ۵۰ نفر اول

تماس با پشتیبانی و کسب اطلاعات بیشتر

شماره کارت: