زن باید استاد ارتباط موثر باشد
مهر ۲۵, ۱۳۹۵

زن باید استاد ارتباط موثر باشد

زن بودن کار بسیار سختی ست و درک کردن زن هنری ست که از هر مردی بر نمی آید.اینکه بتوانی در آن واحد یک همسرخوب ،یک مادر مسئول و یک عضو مفید جامعه باشی کار حضرت فیل است و بس!
زن برای اینکه بتواند حتی یکی از این سه مورد فوق را از پسش برآید باید استاد ارتباط باشد آنهم از نوع موثرش! باید صبور باشد باید جسور باشد و همچنین فداکار و مهربان باشد.

صبر برای اینکه واقعا جز یک زن و به ندرت مردان بزرگواری که قدرت درک بالایی دارند کسی قادر به درک شرایط و مشکلات یک زن نیست. از زن انتظار می رود بهترین یار و یاور همسرش، چه زبانی و کلامی و چه روحی و جسمی، باشد از زن انتظار می رود به فرزندانش رسیدگی کرده و همیشه خود را به آنها بدهکار بداند و در نهایت از او انتظار می رود بعنوان یک عضو جامعه اگر مشغول به کاری ست کارش را به نحو احسن انجام دهد.حال این زن چه باید بکند با این همه مسئولیت و انتظار و وای به حال روزی که درک نشود و تنها بماند در این وانفسا؟؟!!
متاسفانه گاهی کارها و مسئولیت های زن آنقدر برای همه عادی می شود که نه تنها دیگربه چشم نمی آید بلکه به نظرهمه وظیفه است و باید انجام شود .مرتب بودن خانه و آماده بودن غذا و مدیریت بسیاری از امور دیگراز جمله مواردی ست که دیده نمی شود.
زن همیشه نگران روابط است روابط با همسر، با فرزند و روابط پدر با فرزندان .با یک اخم و ناراحتی پدر، فورا دلش می ریزد و نگران می شود و برای رفع دلخوری ها و نگرانی های اعضای خانواده با همه این دلشوره ای که از درون دارد چقدر قشنگ نقش بازی می کند تا جو خانه را عوض کند تا لبخند به لب همه بیاید تا باهم دعوا و جدال نکنند تا همه چیز رو به راه باشد و آب از آب تکان نخورد.

images-22
با همه این مشکلات باید سعی کند همیشه زیبا و مرتب به نظر برسد،خانه مرتب و غذا آماده باشد تا محبت و توجه مرد از او دریغ نشود.کارنیز بخش مهمی از زندگی اوست در آنجا هم باید مطابق وظایف اجتماعی و شخصی اش بدرخشد تا این تنها امکان استقلال را از دست ندهد کار کردن برای زن با همه مشکلاتی که دارد لازم و مفید است. محیط کار اورا ساعاتی از مسئولیت هایش دور میکندو اورا یاری می کند تا از کارهای یکنواخت خانه داری کمی دور باشد و اگرچه بسیار خسته می شود اما با رسیدن به خانه باانرژی مضاعفی به کارهای خانه و رسیدگی به فرزندان می پردازد و چون ساعاتی را در خانه حضور نداشته با کیفیت و عشق و علاقه بیشتری با فرزندانش وقت می گذراند و زمان را به خوبی مدیریت کرده تا به همه کارهایش برسد.

images-21
بله زن این استاد روابط موثراین موجود فداکاری که آسایش خود را فدای آرامش خانواده می کند تا جمع خانواده را گرم کندو آغوش گرمش را بی دریغ برای خانواده می گشاید حواسش به همه چیز هست تا علی رغم اینکه خیلی از اوقات درک نمی شود مبادا مورد بی توجهی و بی مهری همسر ش قرار گیرد و مبادا فرزندان احساس کمبودی داشته باشند از عدم حضورش. حضور زیبایی که هر خانه ای را روشن میکند و دل اعضای خانواده گرم است به گرمای وجودش .درود بر همه زنان و همسران و مادران و شاغلان موفقی که مشکلات و سختی های راه زندگی را تحمل می نمایند تا کانون خانواده را حفظ نموده و همواره برای همسر و فرزند و جامعه سرشار از عشق و شور زندگی باشند.

درود بر شرفشان

آزاده کیانی جویباری
٢٣مهر ٩۵-کرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.