داستان شکست ها را نمی شنویم

داستان شکست ها را نمی شنویم و همیشه از پیروزی ها و خوشی ها به گوشمان می رسد.

همه انسان ها فکر می کنند موفقیت و پیروزی افراد موفق یک شبه بدست آمد .چون معمولا داستان شکست ها را نمی شنویم  اما داستانهایی که زیاد به گوشمان می رسد داستان پیروزی هاست و موفقیت ها..

اگر داستان های زندگی افراد موفق را از ابتدا مرور کنیم می بینیم که چه مشکلات و شکست هایی داشتند و تنها چیزی که آنها را از دیگران متمایز می کند استقامت و مداومت و استمرار شان در رسیدن به اهدافشان بود.

استیو جابز، تونی رابینز، برایان تریسی و بسیاری دیگر از موفق هایی که می شناسیم رنج های زیاد و شکست های بزرگی را تحمل نمودند و از دوران کودکی  سختی هاو مشکلات بسیاری داشتند.

داستان شکست ها،داستان رنج ها و داستان زندگی های سخت افراد موفق و انسان های بزرگ کمتر به گوشمان رسیده و کمتر به پیروزی هایشان متصل شده.گویی این پیروزی ها از ابتدا و جود داشته و رنجی در کار نبوده امال واقعیت چیز دیگریست.

به قول استاد بزرگوارم امین القاسی زاده”هروقت نه شنیدی بگو آخ جوووون الان میرم سراغ یک نفر دیگه” من به این گفته واقعا ایمان دارم .تنها چیزی که باعث میشه در رسیدن به اهداف ،مداومت، استمرار و تلاش پیگیر داشته باشیم این است که از شنیدن “نه”ناراحت و ناامید نشویم و همچنان امیدوار به کارمان ادامه دهیم.

با امید به اینکه همه شما عزیزان از شکست نهراسید و همیشه ثابت قدم و پیگیراهدافتان را دنبال کنید.

خواندن  خشنودی ورضایت از زندگی

 

11 پاسخ
 1. مريم زينلي
  مريم زينلي گفته:

  حقیقتاهمینطوره استادکیانی/البته به تعداد شکستهای ادمهادرزندگی هم شاید مربوط باشه این دیدگاه!مفید وجالب بود?

  پاسخ
 2. محمدرضا رضائی
  محمدرضا رضائی گفته:

  شنیدن و خواندن داستان های شکست دو فایده اصلی برای همه داره:
  اول اینکه ما رو به دلگرم می کنه که اشتباه و شکست جز لاینفک زندگی همه ما انسان‌هاست. موفق‌ترین افراد بیشترین شکست‌ها رو در زندگی و کارشون داشتند.
  دوم اینکه ما با عبرت گرفتن از این داستان‌ها می‌تونیم تجربیات خوبی رو به دست بیاریم و از پله‌های بالاتری مسیر موفقیت رو شروع کنیم و آزموده را دوباره آزمایش نکنیم.

  پاسخ
 3. soroush safdarian
  soroush safdarian گفته:

  همانگونه که شما اشاره فرمودیدی کی از بزرگترین خطاها ندیدن افراد شکست خورده در یک مسیر است. ما فقط عادت داریم افراد موفق را ببینیم و زندگی نامه انها را بخوانیم. به این خطا در علوم خطای بازماندگی یا Hint Bias میگویند. یعنی خطایی که به دلیل ندیده افراد بازمانده از موفقیت رخ میدهد.
  چه بسا خواندن سرگذشت و درسهای افراد شکست خورده و عدم تکرار انها بیشتر باعث موفقیت شود
  http://www.Drsafdarian.com

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *